„Ostra biegunka” to choroba, na którą należy uważać w porze deszczowej

Post Reply
limited
Posts: 4

„Ostra biegunka” to choroba, na którą należy uważać w porze deszczowej

Post by limited » Wed Sep 30, 2020 6:12 am

ImageOstra biegunka Są grupy ryzyka, dzieci i osoby starsze. A osoby z chorobami podstawowymi, takimi jak choroby serca i nerek, mogą mieć poważne odwodnienie. Powoduje, że organizm traci potrzebną wodę i minerały Jeśli pacjent ma wysoką gorączkę, wymioty są bardzo płynne, szybki puls. Należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Opóźnienie może prowadzić do niewydolności nerek lub śmierci.

Ostra biegunka Ryzyko epidemii w porze deszczowej
Dr Narong Apikulvanich, zastępca ดาวน์โหลด slotxo dyrektora generalnego Departamentu Usług Medycznych i rzecznik Departamentu Usług Medycznych, powiedział, że w porze deszczowej w powietrzu jest dużo wilgoci, patogeny rosną i dobrze się rozprzestrzeniają, dzięki czemu żywność i woda pitna są bardziej podatne na skażenie patogenów, powodując choroby. Z przewodu żołądkowo-jelitowego łatwo Szczególnie ostra biegunka

Ostra biegunka Spowodowane zarówno przez bakterie, jak i wirusy Przyczyny są spowodowane narażeniem na infekcję poprzez spożywanie pokarmu lub wody skażonej wirusem. Spożywanie niedogotowanej żywności lub jedzenia z muchami może prowadzić do infekcji.


Objawy ostrej biegunki
Będzie oddawać więcej niż 3 razy dziennie lub mieć wodnisty stolec 1 raz dziennie lub z krwawym śluzem raz dziennie
Może wystąpić gorączka, ból brzucha, nudności i wymioty.

Opieka nad pacjentami z ostrą biegunką
Jeśli jesteś dzieckiem, często jedz płynne jedzenie. Jeśli chodzi o wiek ogólny, w tym osoby starsze, jedz jak zwykle. Ale powinien być miękki i lekkostrawny. Co ważne, pacjenci powinni pić wodę, proszek, cukier i sól mineralną, aby zapobiec odwodnieniu. Nie należy przyjmować leków, aby przestać brać. Ponieważ spowoduje to, że zarazki pozostaną w ciele Co będzie bardziej niebezpieczne


Niebezpieczeństwo powikłań ostrej biegunki
Dr Somkiat Lalitwongsa, dyrektor szpitala Rajavithi, powiedział, że ostra biegunka Będą powikłania u dzieci i osób starszych, zwłaszcza starszych z chorobami, takimi jak choroby serca, choroby nerek, mogą mieć poważne odwodnienie. Powoduje, że organizm traci zarówno niezbędne minerały, jak i wodę W tym zaburzenia równowagi elektrolitowej we krwi, pocenie się, przeziębienie Zimne dłonie i stopy: powikłania te można leczyć objawami lub dożylnymi płynami. W połączeniu z podaniem odpowiedniej ilości soli mineralnych w celu uzupełnienia utraconych części ciała, a jeśli pacjent ma wysoką gorączkę, silne wymioty, bardzo płynne stolce, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Opóźnienie może prowadzić do niewydolności nerek lub śmierci.


Jak zapobiegać ostrej biegunce
Zawsze myj ręce mydłem i czystą wodą przed gotowaniem lub jedzeniem. I po wyjściu do toalety
Picie czystej wody, takiej jak przegotowana i butelkowana woda, jest higieniczne.
Wybierz jedzenie, które jest czyste i świeże.
Spożycie świeżych owoców i warzyw Należy go kilkakrotnie czyścić czystą wodą.
Eliminacja ścieków Odpady stałe, aby nie stały się wylęgarnią much
Najlepiej nie spożywać potraw, które zostały niedogotowane z powodu ostrej biegunki.

Post Reply